Novinky

Září_Říjen_v_MŠ_2020

01.11.2020 19:54
třída Housenky 
 Malování na okna - podzimní výzdoba
 

fotografie z malování na okna naleznete zde:

 

Září_Říjen_v_MŠ_2020

01.11.2020 19:50
třída Housenky  
Zahrada MŠ + Na vycházce
 
 

Akce

09.09.2020 12:00
Exkurze do Centra ekologické výchovy v Chebu 
 „Za zvířátky na farmu“
 
zvůkový záznam článku
                                                                                                                

Ve středu 9. září jsme s nejstaršími dětmi navštívily Centrum ekologické výchovy v Chebu. Byl pro nás připravený program „Za zvířátky na farmu“. Kromě prasátek ,,Žížaly‘‘ a ,,Lojzy‘‘ na nás čekalo mnoho dalších zvířátek. Děti si prohlédly, jak jednotlivá zvířata žijí a mohly si vyzkoušet např. ruční dojení mléka.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - Divadlo

09.03.2020 10:00
Divadlo Letadlo  „V korunách stromů – jaro“.

 

Na začátku měsíce března nás v mateřské škole navštívilo Divadlo Letadlo s pořadem „V korunách stromů – jaro“. Připomněli jsme si, jaké změny se dějí v přírodě i to,  na jaké jarní zvyky se můžeme těšit. Z divadla měly děti o to větší radost, že se na něm některé z nich mohly podílet jako herci.

fotografie z akce naleznete zde

 
 

Akce - Kulturní vystoupení

12.12.2019 12:07
Kulturní vystoupení na 
„Předvánočním posezení pro seniory“ 
našeho města
 

Ve Slovanském domě jsme měli možnost vystoupit na jevišti při akci „Předvánoční posezení pro seniory“. Se zimním tancem jsme sklidili úspěch a radost na tvářích jsme viděli i z drobného dárku, který od nás každý dostal.

Akce - Návštěva knihovny a Měu

07.11.2019 19:08
Návštěva knihovny a městského úřadu

 

Poprvé v tomto školním roce jsme navštívili městskou knihovnu. Přivítala nás paní Blanka Legezová, která nás provedla celou knihovnou a ukázala nám jednotlivá oddělení. Různorodými zábavnými činnostmi nás seznámila s leporely a s dalšími dětskými knihami, řekli jsme si, jak se s knihami zachází a co vše v nich můžeme najít. Nechyběla ani tematická hra a omalovánka. Poté nás přivítal pan starosta Michal Červenka, který nás ochotně provedl celým městským úřadem. Ukázal nám jednotlivé kanceláře, zasedací místnost i obřadní síň, kde jsme si mohli nanečisto vyzkoušet, jak zde probíhá svatební obřad.  Děkujeme za příjemné a naučné dopoledne, které se dětem moc líbilo.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - Vítání občánků

26.10.2019 19:05
Vítání občánků

 

Již tradičně jsme v místní obřadní síni přivítali nové rotavské občánky. Šikovné dívky ze školky předvedly pásmo básní a písní s tanečkem, kterým mile přivítaly miminka při startu do jejich života. Za vystoupení byly odměněny dárečky.

Akce - Podzimní tvoření s rodiči

24.10.2019 13:00
Podzimní tvoření
 

Společné setkání s rodiči a dětmi se uskutečnilo při akci „Podzimní tvoření“.  Děti za pomoci dospělé ruky vytvořily originální podzimní dekorace a lucerničky, které jim určitě doma rozzáří chladné podzimní večery. My jsme rádi, že jsme se sešli v hojném počtu a všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

fotografie z akce naleznete zde:
 

Září v MŠ

04.10.2019 16:56

  Září v mateřské škole

 

Po krásném slunném létě se opět hlásíme z naší školičky „V trávě“. Měsíc září byl jako vždy seznamovací. Nastoupili nám noví kamarádi, seznamovali jsme se s novým prostředím, dětmi, personálem a chodem mateřské školky.  Letošní školní rok máme opět otevřeny tři třídy. Dvě třídy jsou smíšené věkové kategorie. „Housenky“, které vedou paní učitelky Adéla Pacíková a Miroslava Zámková a „Šnečci“, kde jsou paní učitelky Nina Jašová DiS. a Bc. Martina Piklová.

Třetí třída „Broučci“ je předškolní věkové kategorie s paní ředitelkou Mgr. Jaroslavou Červenkovou a paní učitelkou Petrou Soumarovou. Spolupracuje s nimi asistentka pedagoga Jana Macháčková.

„Jaro, léto, podzim, zima, v každé době je mi prima“. Se známou písničkou jsme přivítali podzim a budeme se snažit aby i celý školní rok byl prima.

 

„Šnečci“ při cvičení v tělocvičně

„Housenky“ při pobytu na školní zahradě

„Broučci“ při procházce lesem

 

Akce - Poslední zvonění 2019

04.10.2019 16:53

Poslední zvonění

Ve spolupráci se Základní školou v Rotavě se předškoláci rozloučili s mateřskou školou a vycházející žáci základní školy je symbolicky doprovodili k jejich budoucí nové škole, ve které je s novým školním rokem zastoupí.

 

fotografie z posledního zvonění naleznete zde:

 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>