Novinky

Akce - Předvánoční vystoupení pro seniory

10.01.2019 17:10
Předvánoční vystoupení pro seniory

 

Jako každý rok jsme před vánočními svátky navštívili Slovanský dům, kde se uskutečnilo předvánoční setkání seniorů. Děti seniorům zatančily, přednesly báseň, popřály všem krásné svátky a úspěšný nový rok 2019.

Akce - Čertovská pohádka

10.01.2019 17:02
Čertovská pohádka
 

Navštívilo nás divadlo „Řimbaba“ s jeho pekelnou výsostí Bačkorou a dvěma neposlušnými čertíky Hromíkem a Pudíkem. Jak už to tak v pohádkách bývá, všechny jejich trampoty se nakonec v dobré obrátily.

Fotografie z akce naleznete zde:

ms-rotava.rajce.idnes.cz/Divadlo_Rimbaba-_Certovska_pohadka/

 

Akce - Vánoční pečení

10.01.2019 17:01
Vánoční pečení

 

Pečení vánočního cukroví společně s rodiči.

Fotografie z akce naleznete zde:

ms-rotava.rajce.idnes.cz/Vanocni_peceni_18/

 

Akce - „ Mikuláš“

10.01.2019 16:59
 
„ Mikuláš“

Děti se na tradiční návštěvu Mikuláše s čertem pečlivě připravily a převlékly se do kostýmů čertů a andílků. Po ostýchavém přivítání jsme se podívali na krátké divadelní představení. Děti na oplátku zazpívaly a zatančily čertovské písně a nejstatečnější i odrecitovaly básničku. Za odměnu dostaly všechny děti mikulášskou nadílku. Děkujeme za návštěvu!

Fotografie z akce naleznete zde:

 
 

Akce - Rozsvěcení vánočního stromu první adventní neděli

10.01.2019 16:54

 

Rozsvěcení vánočního stromu 
první adventní neděli

 

Prosincový měsíc byl jako vždy plný akcí spojených s vánoční tématikou. První prosincový nedělní podvečer jsme společně rozsvěceli náš vánoční stromeček. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme si vytvořili krásnou atmosféru spojenou se zpíváním koled a prodejem dětmi upečených vánočních perníčků.

Akce - Podzimní hrátky

23.11.2018 18:07
 
„Podzimní hrátky“

 

Děti si  užívají krásný podzim a jeho barvičky…

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - "Příběh pastelek"

23.11.2018 17:58
"Příběh pastelek"

 

V listopadu měly naše děti možnost zapojit se do autorského čtení s loutkami a písničkami „Příběh pastelek“. Malému chlapečkovi Kryštůfkovi ve snu obživly pastelky, které mu zpívaly a vyprávěly pohádku. Děti se do pohádky zapojily tancováním, zpíváním a kreslením, při kterém si procvičily znalost barviček, naučily se nové básničky a také se u toho zasmály.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - Vítání občánků

23.11.2018 17:55

 

Vítání občánků
 

Na Městském úřadě v Rotavě slavnostně přivítal pan starosta naše nové rotavské občánky a my jsme byli u toho.

video z Vítání občánků naleznete zde:

 

Akce - Dýňování

23.11.2018 17:44
 
„Dýňování“

V říjnu v naší školce proběhlo tradiční „Dýňování“ s rodiči. Tentokrát jsme vyráběli „dýňové lucerny“ a „netopýří lampičky“. Obojí se moc povedlo a atmosféra při vyrábění byla plná tvořivého ducha.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - návštěva knihovny

20.10.2018 15:34

Návštěva knihovny

 

Letos opět všechny třídy navštívily naši městskou knihovnu. „Nové čtenáře“ paní knihovnice Ludmila Štěpánková provedla knihovnou a navzájem se seznámili. Společně si děti zahrály kvíz na téma pohádkové postavičky, prohlédly si připravené dětské knihy a časopisy a také si mohly vybrat obrázek, který si vybarvily. Na závěr nechyběla ani pohádka a s pocitem příjemně stráveného času jsme odcházeli. Budeme se těšit na další pravidelná setkání s knihou.

 

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>