Novinky

Akce - Rozsvěcení vánočního stromu první adventní neděli

10.01.2019 16:54

 

Rozsvěcení vánočního stromu 
první adventní neděli

 

Prosincový měsíc byl jako vždy plný akcí spojených s vánoční tématikou. První prosincový nedělní podvečer jsme společně rozsvěceli náš vánoční stromeček. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme si vytvořili krásnou atmosféru spojenou se zpíváním koled a prodejem dětmi upečených vánočních perníčků.

Akce - Podzimní hrátky

23.11.2018 18:07
 
„Podzimní hrátky“

 

Děti si  užívají krásný podzim a jeho barvičky…

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - "Příběh pastelek"

23.11.2018 17:58
"Příběh pastelek"

 

V listopadu měly naše děti možnost zapojit se do autorského čtení s loutkami a písničkami „Příběh pastelek“. Malému chlapečkovi Kryštůfkovi ve snu obživly pastelky, které mu zpívaly a vyprávěly pohádku. Děti se do pohádky zapojily tancováním, zpíváním a kreslením, při kterém si procvičily znalost barviček, naučily se nové básničky a také se u toho zasmály.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - Vítání občánků

23.11.2018 17:55

 

Vítání občánků
 

Na Městském úřadě v Rotavě slavnostně přivítal pan starosta naše nové rotavské občánky a my jsme byli u toho.

video z Vítání občánků naleznete zde:

 

Akce - Dýňování

23.11.2018 17:44
 
„Dýňování“

V říjnu v naší školce proběhlo tradiční „Dýňování“ s rodiči. Tentokrát jsme vyráběli „dýňové lucerny“ a „netopýří lampičky“. Obojí se moc povedlo a atmosféra při vyrábění byla plná tvořivého ducha.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - návštěva knihovny

20.10.2018 15:34

Návštěva knihovny

 

Letos opět všechny třídy navštívily naši městskou knihovnu. „Nové čtenáře“ paní knihovnice Ludmila Štěpánková provedla knihovnou a navzájem se seznámili. Společně si děti zahrály kvíz na téma pohádkové postavičky, prohlédly si připravené dětské knihy a časopisy a také si mohly vybrat obrázek, který si vybarvily. Na závěr nechyběla ani pohádka a s pocitem příjemně stráveného času jsme odcházeli. Budeme se těšit na další pravidelná setkání s knihou.

 

Akce - Karlovarské hudební divadlo

20.10.2018 15:28

 

Karlovarské hudební divadlo 

Pohádky o Kvítkovi Vítkovi

 

Zpestřením pro děti byla návštěva Karlovarského hudebního divadla s pohádkou „Jak na draka Taklence vítr ze strniště fouknul“. Děj pohádky děti vtáhnul do proměnlivé podzimní nálady a přiblížil jim vše, co k podzimu patří.

fotografie z akce naleznete zde:

 


Akce - Poslední zvonění

08.07.2018 16:33
Poslední zvonění
 

Poslední červnový pátek se předškoláci slavnostně rozloučili s mateřskou školou. Vycházející deváťáci je přivítali mezi školáky a přivedli je k jejich nové škole, kterou budou od září navštěvovat a ve které je nahradí.

fotografie z akce naleznete zde:

ms-rotava.rajce.idnes.cz/Posledni_zvoneni/

 

Akce - Výlet na Statek Bernard

08.07.2018 16:17
Výlet na Statek Bernard
 

15. června se vypravili předškoláci a některé starší děti od Šnečků na školní výlet do Královského Poříčí na Statek Bernard. Na statku byl pro děti připravený program. Nejprve si v řemeslné dílně po skupinkách vyrobily plovoucí svíčku, kterou postupně barvily. Nechyběly ani dětmi oblíbené soutěže, skládaly dřívka do hranice, hledaly ukrytá vajíčka, sklízely ovoce a poznávaly, co na statek patří a co ne. Také se seznámily s hospodářskými zvířaty, povídaly si o jejich životě a užitku. Mohly je nakrmit a zblízka si je pohladit. Na závěr si v dobové peci upekly chlebovou placku, kterou si samy vyválely, s pomocí upekly a také si ji mohly potřít připravenými bylinkami. A nakonec ji s chutí samy spořádaly. Také nám bylo umožněno si prohlédnout starou stodolu, seznámit se a osahat si nástroje, které byly dříve používány v zemědělství. A protože nám zbyla chvilka času, šli jsme na přilehlé hřiště, kde je několik prolézaček a děti se na nich vydováděly.

fotografie z akce naleznete zde:

ms-rotava.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Statek_Bernard_2018/

 

Akce - Divadlo

08.07.2018 16:12
Divadlo Řimbaba 
"Letem světem za pohádkou"
 
 

S divadlem se děti připravily na velké prázdninové cestování.

fotografie z akce naleznete zde:

 
 
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>