Novinky

fotografie

12.07.2021 14:11
Předškoláci 2020/2021
 
 

fotografie předškoláků naleznete zde:

 

Akce - červen 2021

28.06.2021 18:32
"Den dětí" třída Šnečci
 
 

fotografie z akce naleznete zde:

Akce - červen 2021

28.06.2021 18:31
Návštěva knihovny třída Šnešci
 
 

fotografie z akce naleznete zde:

Akce - červen 2021

28.06.2021 18:29
"Letní olympiáda" třídy 
Šnečci, Broučci, Housenky
 
 

fotografie z akce naleznete zde:

Akce - červen 2021

28.06.2021 18:27
"Pohádková stezka" třída Šnečci
 
 

fotografie z akce naleznete zde:

Akce - červen 2021

28.06.2021 18:26
 Návštěva Výstavy panenek třída Šnešci
 
 

fotografie z akce naleznete zde:

 

Květen v MŠ 2021

19.05.2021 17:41
KVĚTEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE
 
zvukový záznam článku
 

Do školky jsme se konečně mohli vrátit všichni bez výjimky. 

S dětmi jsme si zopakovali informace o našem městě. Prošli jsme se po městě a navštívili některá zajímavá místa. Společně jsme se vydali na menší výlet na Sklenský vrch, odkud jsme pozorovali naše město z výšky a podívali se na něj také dalekohledem. Děti si také v rámci tématu „Profese“ zkusily poslat dopis paní ředitelce do školy a panu starostovi. Zahrály si na pány učitele a paní učitelky, na kuchaře, ale také na číšníky a servírky, zkusily si načepovat vodu a obsloužit své kamarády ze třídy. 30. dubna jsme se všichni proměnili v čaroděje a čarodějnice. Vzhledem k úpravám na zahradě jsme si tuto akci užili netradičně v tělocvičně. Díky soutěžím a různým hrám jsme nepocítili rozdíl. Vše se nám tak pomalu vrací do normálního života a my doufáme, že si společně užijeme další akce.

fotografie z akcí v květnu 2021 naleznete zde:

 
 

Březen 2021 v MŠ

19.03.2021 08:00
 
Březen v mateřské škole 
distanční vzdělávání
 
zvukový záznam článku
 

Měsíc březen nám nachystal spoustu překvapení. Z důvodu šíření nákazy covid-19 musela být uzavřena naše mateřská škola, a tak jsme se i my s našimi předškoláky zapojili do povinné distanční výuky. Nejen pro nás, ale i pro děti a jejich rodiče, to byl krok do neznáma, nicméně si myslíme, že to společně velice dobře zvládáme. Připravujeme pro děti v rámci výuky zajímavé materiály a podklady, které zvládnou i v domácím prostředí. Nezapomínáme ani na nejrůznější výtvarné techniky, básničky, písničky, pokusy a tipy na vycházky.  S dětmi se navíc pravidelně spojujeme přes videohovory, aby zůstaly v kontaktu nejen s námi, ale i se svými kamarády. Překvapilo nás, s jak velkým nadšením se s námi děti spojují a chlubí se s hotovými výtvory nebo svými domácími mazlíčky. Myslíme i na naše nejmladší děti, kterým připravujeme nápady na výtvarné i pracovní činnosti a další náměty, aby děti nezapomněly na naši školku a vše co se v ní už naučily. Na webových stránkách MŠ naleznete i odkazy na písničky a pohádky. Doufáme, že vám tyto činnosti pomohou příjemně strávit společný čas.

fotografie z období distanční výuky naleznete zde:

"Tvoříme v době Covidové"

https://ms-rotava.rajce.idnes.cz/Tvorime_v_dobe_Covidove

 

Akce - leden 2021

18.01.2021 18:58
Leden v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Tak jsme se dočkali. Jaká byla naše radost, když se paní Zima rozhodla, že k nám přece jenom zavítá. S dětmi jsme vyráběli krmení pro ptáčky. Použili jsme různá semínka, slunečnici, mák, travní semeno, ovesné vločky, rozehřátý rostlinný tuk, vše smíchali a dali do formiček s provázkem a po ztuhnutí zavěsili na stromy v okolí naší školky. Je to jednoduchý recept, který si sami můžete vyzkoušet. Takže „ptáčkové dobrou chuť“.

Zima ale není jen o sněhu, ale také o mrazu, proto jsme s dětmi využili mrazivých dnů a vyzkoušeli jsme i pokusy s vodou a pozorovali jsme její proměnu v led. V pokusu jsme použili kyblíčky s vodou, přidali větvičky a menší kalíšky s kamínky jsme dali tak, aby se nám neponořily a čekali. Počasí nám přálo, mrzlo a nám vznikly krásné ledové lucerny.

Také sněžné lopaty byly celé nedočkavé na zimní olympiádu a díky sněhové nadílce jsme ji mohli uspořádat. Všechny třídy pod svou vlajkou vyrazily na kopec. Byla jim vytyčena trasa na jízdu i trasa na chůzi s lopatou do svahu. Závody probíhaly ve dvojicích, v družstvech, mezi třídami a my učitelky jsme neodolaly a daly si také jednu formulku. Malí i velcí závodníci to všichni zvládli na zlatou medaili.

 

Akce - Vánoční strom

05.01.2021 08:53
třída Šnečci 
Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka
 

fotografie ze zdobení naleznete zde:

 
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>