Novinky

Akce

09.09.2020 12:00
Exkurze do Centra ekologické výchovy v Chebu 
 „Za zvířátky na farmu“
 
zvůkový záznam článku
                                                                                                                

Ve středu 9. září jsme s nejstaršími dětmi navštívily Centrum ekologické výchovy v Chebu. Byl pro nás připravený program „Za zvířátky na farmu“. Kromě prasátek ,,Žížaly‘‘ a ,,Lojzy‘‘ na nás čekalo mnoho dalších zvířátek. Děti si prohlédly, jak jednotlivá zvířata žijí a mohly si vyzkoušet např. ruční dojení mléka.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - Divadlo

09.03.2020 10:00
Divadlo Letadlo  „V korunách stromů – jaro“.

 

Na začátku měsíce března nás v mateřské škole navštívilo Divadlo Letadlo s pořadem „V korunách stromů – jaro“. Připomněli jsme si, jaké změny se dějí v přírodě i to,  na jaké jarní zvyky se můžeme těšit. Z divadla měly děti o to větší radost, že se na něm některé z nich mohly podílet jako herci.

fotografie z akce naleznete zde

 
 

Akce - Masopustní maškarní karneval

23.02.2020 18:17
Masopustní maškarní karneval
 

Vánoce jsou už daleko za námi a my se nacházíme v období masopustu. Ani my jsme nezapomněli uspořádat karneval v tomto čase. Třídy „Broučci“ pod vedením včeliček, „Šnečci“ v doprovodu Mickey Mouse s Minnie a „Housenky“ se svými medúzami přicházely do vyzdobené tělocvičny, kde si děti společně zasoutěžily a zatančily. U včeliček děti soutěžily v trefování do včelího úlu, u Mickeyho klubíku pomáhaly ve slalomu přenášet míčky a medúzy ztížily dětem cestu balančními kloboučky. V soutěžích děti ukázaly svou šikovnost, za kterou byly patřičně odměněny dobrotami. Nechyběl ani společný tanec „Labado“, další dětmi oblíbené tanečky a závěrem byly písně na přání. Také nesmíme zapomenout pochválit a poděkovat našim kuchařkám za tradičně usmažené masopustní koblihy, po kterých se jen zaprášilo. Poděkování patří i vám rodičům za připravené masky dětem. Přicházeli a odcházeli jsme veselí, jako ze správné veselice. Už teď se těšíme na příště.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - návštěva knihovny

23.02.2020 18:16
Návštěva knihovny
 

Navštívili jsme městskou knihovnu, kde jsme si připomněli známé pohádkové postavy z Večerníčků. Nechyběl Maxipes Fík, víla Amálka, Rákosníček ani Krteček, kterého všichni dobře znají. Poslechli jsme si pohádku „Krtek a potopa“ a měli jsme možnost vybarvit si omalovánku našeho oblíbeného Krtečka.

Akce - Zima ve školce

23.02.2020 18:12
Zima ve školce 
 

Zima k nám přeci jen na chvíli zavítala. Nelenili jsme a užíli jsme si alespoň trochu sněhových radovánek a tak na naší školní zahradě vyrostl velký sněhulák.

Akce - Předvánoční setkání

19.12.2019 12:14
Předvánoční setkání s 
prvňáčky ze základní školy
 

Předškoláky navštívili ve školce v předvánočním čase prvňáčci ze Základní školy v Rotavě. Děti si společně užily veselé dopoledne. Ačkoliv nebyl sníh, svedly bitvu alespoň papírovými koulemi, skákaly v pytlích, házely uhlíky do ohně a závodily s čertovskými pytli mezi překážkami.

fotografie z akce naleznete zde:

 
 

Akce - Vánoční besídky 2019

17.12.2019 12:13
Vánoční besídky
 

V jednotlivých třídách se uskutečnily vánoční besídky. „Housenky“, „Šnečky“ i „Broučky“ přišli podpořit maminky, tatínkové, někdy i celé rodiny a společné úsilí stálo za to!

fotografie z vánoční besídky třídy Broučci 

naleznete zde:

 

fotografie z vánoční besídky třídy Housenky

naleznete zde:

 

fotografie z vánoční besídky třídy Šnečci 

naleznete zde:

 
 

Akce - Kulturní vystoupení

12.12.2019 12:07
Kulturní vystoupení na 
„Předvánočním posezení pro seniory“ 
našeho města
 

Ve Slovanském domě jsme měli možnost vystoupit na jevišti při akci „Předvánoční posezení pro seniory“. Se zimním tancem jsme sklidili úspěch a radost na tvářích jsme viděli i z drobného dárku, který od nás každý dostal.

Akce - Vánoční pečení s rodiči

10.12.2019 12:12
Vánoční pečení s rodiči
 

Již tradičně jsme se sešli při společném pečení vánočního cukroví. Sice ne v tak hojném počtu jako jindy, ale i tak jsme si společně zpříjemnili předvánoční čas a čekání na Ježíška bylo zase o něco kratší.

Akce - Mikulášská nadílka 2019

05.12.2019 12:01
Mikulášská nadílka
 

5. prosince dopoledne k nám zavítal Mikuláš se svými pomocníky andělem a čertem. Všichni jsme se převlékli za čertíky, abychom obměkčili čertovo srdíčko, předvedli jsme čertovské písně a básně a byli jsme rádi, že si nakonec nikoho neodnesl. Od Mikuláše jsme si vysloužili odměnu a budeme se těšit na tuto trojici zase příští rok.

fotografie z akce naleznete zde:

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>