Novinky

Akce - Divadlo

09.03.2020 10:00
Divadlo Letadlo  „V korunách stromů – jaro“.

 

Na začátku měsíce března nás v mateřské škole navštívilo Divadlo Letadlo s pořadem „V korunách stromů – jaro“. Připomněli jsme si, jaké změny se dějí v přírodě i to,  na jaké jarní zvyky se můžeme těšit. Z divadla měly děti o to větší radost, že se na něm některé z nich mohly podílet jako herci.

fotografie z akce naleznete zde

 
 

Akce - Masopustní maškarní karneval

23.02.2020 18:17
Masopustní maškarní karneval
 

Vánoce jsou už daleko za námi a my se nacházíme v období masopustu. Ani my jsme nezapomněli uspořádat karneval v tomto čase. Třídy „Broučci“ pod vedením včeliček, „Šnečci“ v doprovodu Mickey Mouse s Minnie a „Housenky“ se svými medúzami přicházely do vyzdobené tělocvičny, kde si děti společně zasoutěžily a zatančily. U včeliček děti soutěžily v trefování do včelího úlu, u Mickeyho klubíku pomáhaly ve slalomu přenášet míčky a medúzy ztížily dětem cestu balančními kloboučky. V soutěžích děti ukázaly svou šikovnost, za kterou byly patřičně odměněny dobrotami. Nechyběl ani společný tanec „Labado“, další dětmi oblíbené tanečky a závěrem byly písně na přání. Také nesmíme zapomenout pochválit a poděkovat našim kuchařkám za tradičně usmažené masopustní koblihy, po kterých se jen zaprášilo. Poděkování patří i vám rodičům za připravené masky dětem. Přicházeli a odcházeli jsme veselí, jako ze správné veselice. Už teď se těšíme na příště.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - návštěva knihovny

23.02.2020 18:16
Návštěva knihovny
 

Navštívili jsme městskou knihovnu, kde jsme si připomněli známé pohádkové postavy z Večerníčků. Nechyběl Maxipes Fík, víla Amálka, Rákosníček ani Krteček, kterého všichni dobře znají. Poslechli jsme si pohádku „Krtek a potopa“ a měli jsme možnost vybarvit si omalovánku našeho oblíbeného Krtečka.

Akce - Zima ve školce

23.02.2020 18:12
Zima ve školce 
 

Zima k nám přeci jen na chvíli zavítala. Nelenili jsme a užíli jsme si alespoň trochu sněhových radovánek a tak na naší školní zahradě vyrostl velký sněhulák.

Akce - Předvánoční setkání

19.12.2019 12:14
Předvánoční setkání s 
prvňáčky ze základní školy
 

Předškoláky navštívili ve školce v předvánočním čase prvňáčci ze Základní školy v Rotavě. Děti si společně užily veselé dopoledne. Ačkoliv nebyl sníh, svedly bitvu alespoň papírovými koulemi, skákaly v pytlích, házely uhlíky do ohně a závodily s čertovskými pytli mezi překážkami.

fotografie z akce naleznete zde:

 
 

Akce - Vánoční besídky 2019

17.12.2019 12:13
Vánoční besídky
 

V jednotlivých třídách se uskutečnily vánoční besídky. „Housenky“, „Šnečky“ i „Broučky“ přišli podpořit maminky, tatínkové, někdy i celé rodiny a společné úsilí stálo za to!

fotografie z vánoční besídky třídy Broučci 

naleznete zde:

 

fotografie z vánoční besídky třídy Housenky

naleznete zde:

 

fotografie z vánoční besídky třídy Šnečci 

naleznete zde:

 
 

Akce - Kulturní vystoupení

12.12.2019 12:07
Kulturní vystoupení na 
„Předvánočním posezení pro seniory“ 
našeho města
 

Ve Slovanském domě jsme měli možnost vystoupit na jevišti při akci „Předvánoční posezení pro seniory“. Se zimním tancem jsme sklidili úspěch a radost na tvářích jsme viděli i z drobného dárku, který od nás každý dostal.

Akce - Vánoční pečení s rodiči

10.12.2019 12:12
Vánoční pečení s rodiči
 

Již tradičně jsme se sešli při společném pečení vánočního cukroví. Sice ne v tak hojném počtu jako jindy, ale i tak jsme si společně zpříjemnili předvánoční čas a čekání na Ježíška bylo zase o něco kratší.

Akce - Mikulášská nadílka 2019

05.12.2019 12:01
Mikulášská nadílka
 

5. prosince dopoledne k nám zavítal Mikuláš se svými pomocníky andělem a čertem. Všichni jsme se převlékli za čertíky, abychom obměkčili čertovo srdíčko, předvedli jsme čertovské písně a básně a byli jsme rádi, že si nakonec nikoho neodnesl. Od Mikuláše jsme si vysloužili odměnu a budeme se těšit na tuto trojici zase příští rok.

fotografie z akce naleznete zde:

 

Akce - rozsvěcení vánočního stromu

01.12.2019 12:03
První adventní neděle a 
rozsvěcení vánočního stromu
 

Společně s panem starostou Michalem Červenkou jsme rozsvítili vánoční strom, který se nachází před naším úřadem. Zazpívali jsme vánoční písně, přednesli básně, nezapomněli jsme ani na tradiční vánoční koledy. Radostně jsme tak zahájili adventní čas. Zájemci si mohli koupit i perníčky, které jsme ve školce upekli a ozdobili.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>