Novinky

Fotografie_třídy_Šnečci_květen_červen_2022

29.06.2022 08:15
Den dětí stezka
 
 

Jarní sázení třída Šnečci

 
 
Se Sokolem do života na hřišti
 
 
 
Šnečci učíme se první pomoc
 
 
Šnečci denní činnost květen - červen 2022
 
 
Šnečci poznáváme luční květiny
 
 
Šnečci v trávě 
 
 
Výlet na farmu Kozodoj 2022
 
 
 

Fotografie_třídy_Šnečci_duben_květen_2022

16.05.2022 20:56
Fotografie ze třídy Šnečci
duben - květen 2022 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotografie_třída_Šnečci_únor_březen_2022

04.04.2022 18:48
FOTOGRAFIE Z ČINNOSTÍ
 A AKCÍ TŘÍDY ŠNEČCI
 

fotografie naleznete zde:

Únor v MŠ 2022

22.02.2022 12:04
Únor v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Naši školku navštívilo opět divadlo „Z bedny“ a děti si užily pohádku o Otesánkovi.

 I tento měsíc nás navštívila paní Mgr. Martina Kekulová s primární prevencí.

Tentokrát na téma „Hroši“ a o týden později na téma „Opice“. Děti si zkusily lenošit,vzájemně se podrbat, relaxovat v bazénu s masážními míčky, vybíraly si blešky z kožichu a učily se vzájemně se napodobit. Pojmenovali jsme si některé pocity a nálady.

V rámci týdenního tématu o našem městě jsme navštívili s dětmi městský úřad, kde nás přivítali pan starosta a místostarosta. Dětem ukázali letecké snímky Rotavy a děti ukazovaly, kde bydlí.

S předškoláky jsme navštívili základní školu, do které nás pozvaly děti za sedmé třídy. Připravily si pro nás s paní učitelkou Žanetou Rauovou projektový den na téma „Marťani a marťánci aneb vesmírné učení se sedmáky.“ Děti se mohly vyfotit ve skafandru kosmonauta, vyrobily si sluneční soustavu a mimozemšťana. Zahrály si společně vesmírné sudoku a ukázaly si některá souhvězdí. Sedmáci přečetli s velkou ochotou zajímavosti z nejrůznějších encyklopedií o vesmíru. Už nyní se těšíme na společný výlet do planetária v Chebu, kterým tak završíme celý projekt. Tímto bychom rády poděkovaly především dětem za skvěle připravenou akci a za milé chování vůči našim předškolákům.

Leden v MŠ

20.01.2022 16:55
Leden v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Přestože letošní leden nám nenadělil velké množství sněhu, my jsme si i tu trochu sněhové nadílky užili a uspořádali „Zimní olympiádu“. Děti soutěžily v několika disciplínách, vzájemně si fandily a pomáhaly si. Nejenom, že jsme oprášili lopaty, ale také jsme postavili k zimě neodmyslitelné sněhuláky.

O zimě jsme si i povídali.  Děti poznávaly znaky zimy, zvířata, která v zimě nespí a kdo nám létá na krmítko. Připravili jsme lojové koule, které si děti odnesly domů, aby i doma ze svého okénka mohly pozorovat hladové ptáčky.

A jedno lednové dopoledne se třída „Broučci“ proměnila ve třídu „mravenečků“, kdy zábavnou formou primární preventistka Mgr. Martina Kekulová přiblížila dětem, jak je důležité umět spolupracovat. Děti si zopakovaly pravidlo „ruky, nohy, prostoru“ a přidaly nové pravidlo „pusy“, která nepouští ošklivé věci, umí pozdravit a hezky se oslovit. Vyzkoušely si stavbu ve dvojicích a povídaly si o tom, jak je lepší, když na věci nejsou samy a umí si pomáhat.

 

Prosinec v MŠ

10.01.2022 09:20
Prosinec ve školce
 
zvukový záznam článku
 

             První adventní neděli jsme společně rozsvítili vánoční strom na náměstí.

Pečení cukroví, se kterým nám měli přijít pomoct rodiče, se konat nemohlo, a tak jsme se s dětmi vydali do základní školy v dopoledních hodinách a užili jsme si atmosféru Vánoc při pečení cukroví v nové školní kuchyňce.

Naši školku navštívilo divadlo z Karlových Varů a hercům se podařilo zapojit všechny děti zpíváním koled. Velkým překvapením pro děti bylo, že se staly součástí divadelního představení a zjistily, jak to tenkrát s Ježíškem vlastně bylo.

Rády bychom také poděkovaly paní J. Černé za loutkové divadlo, se kterým nás navštívila a dovolila i dětem, aby si vedení loutek vyzkoušely.

            Letos poprvé jsme se rozhodli změnit naši tradici Mikulášské nadílky. Tentokrát jsme se s dětmi vydali na Čertovskou stezku lesem, kde děti musely plnit nejrůznější úkoly. Za odměnu ve školce čekal na každého balíček dobrot.

            Bohužel i besídky se tentokrát netradičně konaly bez přítomnosti rodičů, ale aby to dětem nebylo líto, že vystupují bez diváků, pozvali jsme naše starší kamarády z prvních tříd na společné vánoční posezení.

Besídky obou tříd jsou ke zhlédnutí na webových stránkách školky.

 

Ze třídy Šnečků říjen-prosinec 2021

23.12.2021 16:54
Fotografie ze třídy Šnečci
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ze třídy Broučků_prosinec_2021

22.12.2021 16:58
Fotografie ze třídy Broučků
 
 
 
 
 
 
 
 

Listopad_v_mateřské_škole

22.11.2021 20:13
Listopad v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Přestože budeme mít brzy adventní čas, vrátíme se spolu k životu v mateřské škole v měsíci říjnu a listopadu.

 Téměř po dvou letech byl městský úřad plný dětského ševelení, kde při slavnostním aktu „Vítání občánků“ jen o pár let starší děti z naší školky přivítaly novorozené děti našeho města. Pásmem básní a písní s tanečkem „Vítej na světě“ také slavnostně uvedly nové občánky do života obce Šindelové. 

K podzimu v naší školce patří již tradiční „Podzimní tvoření“ dětí s rodiči. Letos jsme se pustili do „Podzimních strašáčků“ ze dřeva a nezapomněli jsme si vyrobit i podzimní lucerničky, které doufáme při rozsvícení, zpříjemnily teplo vašeho domova.

Na začátku listopadu nás do školky přijelo navštívit „Divadlo loutek Karlovy Vary“ s pohádkou „O drakovi a mouše Bzzt“. Nebylo to jediné divadlo, které k nám zavítalo, ale děti ještě zhlédly pohádku „O princezně na hrášku“ v podání dětského divadla „Z Bedny“.

Ještě máme před sebou mnoho zážitků, jako je Mikuláš se svou nadílkou, navštívíme společně knihovnu, čekají nás další představení a vánoční besídky, kterými zakončíme adventní čas. Doufáme, že se spolu všichni sejdeme a budeme mít možnost si navzájem popřát krásné vánoční svátky.

 

Fotografie ze třídy Broučci

Fotografie ze třídy Broučci

fotografie z měsíce listopadu 2021

 

Říjen_v_mateřské_škole

19.10.2021 14:00
Říjen v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Koncem měsíce září jsme se s dětmi vydaly do sálu Slovanského domu na krásné divadlo „O Sněhurce“, ze kterého byly děti nadšené.

V říjnu jsme s dětmi navštívily městskou knihovnu, pro některé děti to bylo opravdu poprvé. Paní knihovnice nás provedla celou knihovnou. Děti si mohly prohlédnout nejrůznější knížky a dozvěděly se, jak se správně s knihou zachází.

Během našich dlouhých, a ne vždy slunných procházek, jsme se naučily poznávat některé druhy listnatých i jehličnatých stromů a jejich plody. Také jsme zkoušely rozeznat nejrůznější druhy ovoce a zeleniny a naučily jsme se je správně pojmenovat.

Děti a paní učitelky z prvních tříd nás pozvaly na Drakiádu do základní školy, kde jsme si společně vyrobily papírové dráčky a poté jsme si zasoutěžily v tělocvičně. Paní učitelky pro nás na závěr měly připravenou malou odměnu. Určitě se těšíme, že v budoucnu uspořádáme další společné akce.

Ovšem největší novinkou tohoto měsíce bylo, že si nejstarší děti ze třídy Broučci alespoň jednou týdně chystají samy svačinku. Šlo jim to opravdu skvěle. Nebojme se dětem dát trochu více samostatnosti. Ony se také nebojí!

Léto se s námi definitivně rozloučilo a my jsme začaly chystat zahradu k zimnímu spánku. Sklidily jsme poslední plody, nasušily některé bylinky, ochutnaly poslední jahůdky   a vyplely záhony.

 

                                                                                   Za kolektiv MŠ

                                                                 Adéla Pacíková a Petra Soumarová

 

fotografie z měsíce října 2021

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>