Únor v MŠ 2022

22.02.2022 12:04
Únor v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Naši školku navštívilo opět divadlo „Z bedny“ a děti si užily pohádku o Otesánkovi.

 I tento měsíc nás navštívila paní Mgr. Martina Kekulová s primární prevencí.

Tentokrát na téma „Hroši“ a o týden později na téma „Opice“. Děti si zkusily lenošit,vzájemně se podrbat, relaxovat v bazénu s masážními míčky, vybíraly si blešky z kožichu a učily se vzájemně se napodobit. Pojmenovali jsme si některé pocity a nálady.

V rámci týdenního tématu o našem městě jsme navštívili s dětmi městský úřad, kde nás přivítali pan starosta a místostarosta. Dětem ukázali letecké snímky Rotavy a děti ukazovaly, kde bydlí.

S předškoláky jsme navštívili základní školu, do které nás pozvaly děti za sedmé třídy. Připravily si pro nás s paní učitelkou Žanetou Rauovou projektový den na téma „Marťani a marťánci aneb vesmírné učení se sedmáky.“ Děti se mohly vyfotit ve skafandru kosmonauta, vyrobily si sluneční soustavu a mimozemšťana. Zahrály si společně vesmírné sudoku a ukázaly si některá souhvězdí. Sedmáci přečetli s velkou ochotou zajímavosti z nejrůznějších encyklopedií o vesmíru. Už nyní se těšíme na společný výlet do planetária v Chebu, kterým tak završíme celý projekt. Tímto bychom rády poděkovaly především dětem za skvěle připravenou akci a za milé chování vůči našim předškolákům.