Prosinec v MŠ

28.12.2015 15:28

Prosinec v mateřské škole

 
 
Voňavé pečení
 

Začátkem prosince jsme si s rodiči upekli vánoční cukroví, které se nám povedlo a děti ho s chutí spořádaly. Máme radost, že jsme se sešli v hojném počtu a nejen děti, ale i maminky a tatínci usilovně váleli, vykrajovali a tvořili rohlíčky. Vůně cukroví nám umocnila vánoční atmosféru.

fotografie z akce najdete zde:

https://ms-rotava.rajce.idnes.cz/Vonave_peceni_2015/

 

Rozsvěcení vánočního stromu
 

Již druhým rokem se v Rotavě zahajuje adventní čas slavnostním rozsvěcením vánočního stromu. Děti i dospělí jdou průvodem z kostela sv. Petra a Pavla se zapáleným betlémským světlem před Městský úřad a tam naše děti letos poprvé ještě před rozsvícením přednesly básničku a zazpívaly koledy. Panovala krásná a dojemná atmosféra. 

 

 fotografie z akce najdete zde:

https://ms-rotava.rajce.idnes.cz/Rozsveceni_vanocniho_stromu_2015/

 

Divadelní představení
 ,,Ledová královna“
 

Děti měly možnost shlédnout pohádku divadla Řimbaba „Ledová královna“. Tak jak už to bývá, Ledová královna byla zlá, protože ukradla dětem Vánoce a sníh. Se svým pomocníkem Hašašírou z toho měli velkou radost, ale přišel skřítek Jupík, který s pomocí dětí vše zachránil. Nebylo to ovšem lehké, naše děti dostaly úkoly, zdobení stromečku, věšení rampouchů a roztancovat královnu. Jupík s dětmi roztančil královnu „ledovou a horkou takatou“. Škoda, že jste ten tanec neviděli. Ještě, že ty děti máme a Vánoce jsme si mohli užít.

 

fotografie z akce najdete zde:

 
 
 
Mikulášská nadílka
 

V naší školce se také objevil Mikuláš, čert a anděl. Děti se pečlivě učily tanec a básničku pro Mikuláše, který je za to odměnil sladkostmi. Některé děti se čerta opravdu bály, ale čert odešel s prázdným pytlem.

 fotografie z akce najdete zde:

 
 
Vánoční besídky
 

Jak je zvykem v adventním čase, proběhly u nás vánoční besídky, jak ve třídě Šnečků, tak ve třídě Broučků. Besídky byly v duchu zimním a vánočním. Děti se na ně svědomitě připravovaly. To, jak se nám povedly, nechám na Vás, ale já musím všechny děti hrozně moc pochválit a Vám poděkovat za účast.

 fotografie z Vánočních besídek najdete zde:

ms-rotava.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_Snecci_2015/
 
 
Vánoční návštěva knihovny
 

Součástí ,,těšení se“ na Vánoce byla i návštěva knihovny s vánočními básničkami, koledami a pohádkami.

fotografie z návštěvi knihovny najdete zde:

 
 
Vystoupení na 
Předvánočním setkání důchodců města
 

Se svým tanečním vystoupením se přišly děti představit na předvánoční setkání s důchodci našeho města.

 fotografie z akce najdete zde:

 
 
 
Ocenění ve výtvarné soutěži 
,,Recyklohraní“
 

 Třída Šnečci se zúčastnila výtvarné soutěže „Recyklohraní“ vyhlášené Karlovarským krajem. Na zadané téma „Ferda mravenec a jeho přátelé“ děti vytvořily pouze z odpadů postavičky Ferdy a Berušky. Ze všech zúčastněných školek se nám podařilo získat 1. místo, bylo to velké překvapení a o to radostnější, že děti dostaly od kraje hodnotné dárky – krásný domeček pro panenky, vybavený ponk a oblíbenou stavebnici Lego Duplo. Až nastane ten pravý čas a sněhulák v aule naší školky „roztaje“, přivítá Vás Ferda s Beruškou.

 fotografie z ocenění najdete zde: