Akce - leden 2021

18.01.2021 18:58
Leden v mateřské škole
 
zvukový záznam článku
 

Tak jsme se dočkali. Jaká byla naše radost, když se paní Zima rozhodla, že k nám přece jenom zavítá. S dětmi jsme vyráběli krmení pro ptáčky. Použili jsme různá semínka, slunečnici, mák, travní semeno, ovesné vločky, rozehřátý rostlinný tuk, vše smíchali a dali do formiček s provázkem a po ztuhnutí zavěsili na stromy v okolí naší školky. Je to jednoduchý recept, který si sami můžete vyzkoušet. Takže „ptáčkové dobrou chuť“.

Zima ale není jen o sněhu, ale také o mrazu, proto jsme s dětmi využili mrazivých dnů a vyzkoušeli jsme i pokusy s vodou a pozorovali jsme její proměnu v led. V pokusu jsme použili kyblíčky s vodou, přidali větvičky a menší kalíšky s kamínky jsme dali tak, aby se nám neponořily a čekali. Počasí nám přálo, mrzlo a nám vznikly krásné ledové lucerny.

Také sněžné lopaty byly celé nedočkavé na zimní olympiádu a díky sněhové nadílce jsme ji mohli uspořádat. Všechny třídy pod svou vlajkou vyrazily na kopec. Byla jim vytyčena trasa na jízdu i trasa na chůzi s lopatou do svahu. Závody probíhaly ve dvojicích, v družstvech, mezi třídami a my učitelky jsme neodolaly a daly si také jednu formulku. Malí i velcí závodníci to všichni zvládli na zlatou medaili.